Podsumowanie 10 kolejki Podkrakowskiej Ligi Oldbojów.

10 kolejka obdarzyła kibiców emocjami w Rząsce, Przegini oraz Modlniczce gdzie toczyły się wyrównane mecze. W Bibicach goście z Łuczyc próbowali coś ugrać, ale ewidentnie tego dnia gra im się tego dnia nie układała. Jedynie w Smardzowicach Mistrz z Kaszowa "Rozstrzelała" gospodarzy z Maszycanki.

1. Promień Przeginia- Spartak Wielkanoc 4:2

Bramki:Pasternak x2 Baranik,  M, Sioła - Natkaniec x2

Gdy gospodarze strzelili już na początku bramkę wydawało się, że wszystko idzie zgodnie ze scenariuszem. Niespodziewanie szybko goście wyrównali i mecz zaczął się od nowa. Druga bramka uspokoiła troszkę spotkanie. Szybko strzelili też 3 bramkę. I tu zaczął się mecz od nowa, Gospodarze próbowali "wejść do bramki z piłką", ale w zamian nadziali się na kontrę. Wynik 3:2 wprowadził dużą nerwowość w poczynaniach gospodarzy, którzy co prawda oblegali "szesnastkę" przeciwnika, ale co rusz nadziewali się na kontry. Spotkanie uspokoił jeden z obrońców gości niefortunnie blokując strzał przeciwnika skierował futbolówkę do własnej bramki.

2. Błękitni Modlnica - TS Węgrzce 2:4

Bramki: Mądrzak, Krakowski - Barwiołek x3 Piaskowski x1

Tym razem gospodarze nie potrafili zatrzymać najlepszego strzelca gości, Bawiołek swoimi błyskotliwymi akcjami zamknął drogę do choćby zbycia punktu przez gospodarzy. W kolejnym już meczu Błękitni przegrywają nie wykorzystując kilku 100% sytuacji do zdobycia bramki.

3. Bibiczanka Bibice - Kosynierzy Łuczyce 5:2

Bramki: Kurczek  x2 Krawczyk  Skorupa Nawrot -

Bibiczanie tego dnia na ciężkim boisku nie rozgrywali wybitnego meczu, ale za to byli bezlitośni w wykorzystywaniu sytuacji bramkowych, gościom natomiast pisząc kolokwialnie tego dnia "Nie szło"

4. Wisła Rząska - MKS Skała 4:4

Bramki:Rupikowski x2, Wałęsa x2 - Katarzyński T.x2 , Basoń M. Głowacki S.

Bardzo dobre spotkanie rozegrały ze sobą obydwie drużyny. Gdy wydawało się po strzelonych dwóch bramkach gospodarzy, że będą prowadzić grę nagle sprezentowali gościom kilka strat z czego przyjezdni skorzystali. Przyjezdni natomiast gdy nawet już prowadzili 4:3 to nie chcieli, aby przeciwnicy byli smutni i pozwolili im zremisować.

6. Maszcanka Maszyce - Kaszowianka Kaszów 0:10

Bramki: Goczał x3, Karoń x2, Trojan x2, Skowronek , Grzywa , Machaczka.

Ani przez moment nie było dyskusji, kto może wygrać zawody, Kaszowianie od samego początku wiedzieli po co przyjechali do Gospodarzy.z Maszyc.

5. Proszowianka Proszowice - Orzeł Iwanowice. mecz przełożony na 27.10.2023 19:30